חוזר מעודכן להשתלמות בדרום השפלה ובהרי יהודה ב-24.11.2016

שלום לכולם,
בעקבות היובש הקשה של השנתיים האחרונות ומיעוט הפריחה בחודשי סתיו אלה, ערכנו סיורי הכנה אחדים ואנו "נאלצים" לשנות את תכנית ההשתלמות הקרובה.
בגלל מיעוט נרשמים, ההשתלמות תתקיים רק ביום חמישי  24.11.2016.
כל מי שנרשם ולא יכול להשתתף ביום חמישי – בבקשה, להודיע למימי באי מייל – mimiron47@gmail.com  או בהודעה – 052-8746424 וכמובן, מי שמעוניין להצטרף ולא נרשם עד כה – ירשם עכשיו.
ההשתלמות תתחיל מתחנת הרכבת קריית גת, תעבור בהרי ירושלים ותתרכז בצהרים בנאות קדומים. אי לכך, בסיום נעצור בתחנת הרכבת במודיעין ומשם יחזור האוטובוס לקריית גת (לכל מי שהשאיר מכונית במקום).

תוכנית ההשתלמות :

  1. חורבת עדולם ותפוצת האלות האטלנטיות באזור השפלה ובישראל בכלל
  2. אחילוף קטן (הגליל) ליד מושב מטע
  3. ארוחת צהרים ליד נס הרים
  4. נאות קדומים: הגן הבוטני, גבעת המוריה, גבעת קק"ל ועין נטוף בנחל נטוף

אמנם מקריאת החוזר אולי נראה לכם משעמם לבקר בנאות קדומים שלכאורה יש בו בעיקר עצי ארץ-ישראל נטועים, אבל לא כך הוא: המקום כולל גבעות נארי נהדרות עם צומח אופייני לשפלה ומיני צמחים רבים שיהיה לנו זמן להתרכז בהם. נתרכז גם באחדים מעצי הארץ (חרוב, שיזף, שקמה, צפצפת הפרת) והקשר שלהם למקורות ולתנ"כ.
קיבלנו אישור מיוחד להיכנס לכל המסלולים יחד עם האוטובוס ועל כן נוכל לערוך טיול רגלי מגבעת קק"ל לנחל נטוף ומערת עין נטוף הנמצאת במצוק צנירים בשולי האפיק. נדבר על מיעוט פריחת הסתיו השנה והאם יש פחות חלמוניות ומיני פרחים אחרים, ומדוע השיזף המצוי והחצב פורחים השנה בשפע רב.

מקום ושעת המפגש: 08:30 ביציאה מתחנת הרכבת קריית גת
סיום משוער: בשעה 18:00

להלן דרכי ההרשמה:

  1. מי שנרשם לסיור הראשון ומילא את טופס ההרשמה מול המכללה האקדמית כנרת – יש לשלוח מייל למימי או למכללה (teuda@kinneret.ac.il ) ולציין שם+ שם משפחה ואת תאריך הסיור אליו תרצו להגיע  (הפעם23/11 יום רביעי  או 24/11 יום חמישי)
  2. מי שטרם נרשם השנה לסיור- יש למלא את טופס ההרשמה המצ"ב ולהחזירו לפקס: 0775653750 או למייל teuda@kinneret.ac.il .(מי שאינו/ה מעוניין/ת לרשום את מספר האשראי על הטופס- אנא העבירו אותו ללא הפרטים ואנו נתקשר אליכם לחיוב. )בכל שאלה בנוגע לטפסיי ההרשמה נשמח לענות בטלפון 04-6653750 (איילת)

 ביטול הרשמה: פחות מ – 48 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 50%
פחות מ- 24 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 100%
לביטול ההרשמה חשיבות מרובה לכניסת חברים הנמצאים ברשימת ההמתנה.
גם מי שמעוניין להצטרף ברכבו הפרטי (לחלק מההשתלמות או לכולה) משלם מחיר מלא.
במידה ואין מקום באוטובוס ומאורגן רכב שייקח עמו נוסעים נוספים – בעל הרכב ישלם 60 ₪ וכל הנוסעים הנוספים – מחיר מלא.

שימו לב: ההרשמה אינה בדואר חוזר! אנו לא פותחים את הדוא"ל הזה ולא רואים את הודעותיכם בו.

התכנית השנתית והחוזר מתפרסמים במגזין/אתר כלנית

קראו על צמחי ארצנו, מאמרים, תמונות וסיכומי השתלמויות במגזין/אתר כלנית – https://www.kalanit.org.il/הירשמו לקבלת עדכונים (ההרשמה נעשית באתר מצד שמאל מתחת לסרגל העליון השחור תחת הכותרת – הרשמה לכלנית)

שנה טובה ולהתראות,
אבי שמידע ומימי רון

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית