חוזר השתלמות כלנית להר-הנגב, 26 לאוקטובר 2017

לחברי חוג כלנית שלום וגמר חתימה טובה,

לאחר שנה פורייה של השתלמויות בכל רחבי הארץ, אנחנו שמחים לפתוח את השנה החדשה תשע"ח. השנה שעברה הצטיינה בקיץ חם במיוחד ועל כן הפריחה הקייצית הייתה חלשה במיוחד. גם החורף והאביב לא היו שופעים בגשמים אך תמיד מצאנו אזורי פריחה שופעים ומעניינים. על אף הידיעות והכתבות כי האקלים הולך ו"משתגע" עדיין אנו חווים דגם של אקלים ים-תיכוני בו הגשם מתחיל באוקטובר נובמבר ומסתיים בחודש מאי; בישראל עדיין לא תועדה בצמחים התופעה הגלובלית של התחממות האקלים ופלישה של צמחים תרמופיליים (אוהבי חום) העולים צפונה – אך אולי לא הסתכלנו היטב וחלק מה"פלישה" של מינים זרים לארצנו נובע מעליה בטמפרטורה השנתית הממוצעת ולא מהגברת הפצת הזרעים בעקבות התחבורה הגלובלית המתעצמת ?

 חוג כלנית פועל אדמיניסטרטיבית באמצעות היחידה ללימודי הוראה במכללת כנרת ואנשי הקשר שלנו שם הן דגנית ליש ומישל אלישע. מספר הטלפון במשרד הוא 04-6653752 והפקס – 077-5653752 , אי-מייל  –  teuda@kinneret.ac.il .
התוכנית השנתית של סיורי החוג מצורפת במכתב זה, ומוצגת בכתב העת כלנית במדור "השתלמויות כלנית". השנה נלך במסלולים פחות קשים אך "לא פחות מעניינים ועשירי צמחים ". כרגיל נשתדל למקם את ההשתלמויות והתחנות גם באתרים פחות ידועים וגם באתרים בהם יש השנה פריחה יוצאת דופן. נשמח לקבל מהחברים הצעות לתחנות חדשות להשתלמויות ! שימו לב כי בדרך כלל אנו מוציאים חוזר השתלמות ראשון חודש קודם, ושבוע לפני ההשתלמות , אנו מעדכנים את התחנות בעקבות טיול הכנה נוסף.
ההרשמה נעשית ברשת  בלינק – https://register.kinneret.ac.il/
לגבי החשש בכתיבת מספר כרטיס האשראי: הטפסים נשלחים לפקס "דיסקרטי" הנצפה רק ע"י דגנית ומישל. אך כל מי שלא מעוניין לשלוח את פרטי האשראי שלו, יטלפן למימי או לאבי ויסדר באופן שנראה לו את תשלומיו. אל תתביישו לצלצל לאבי או מימי בקשר לקושיות אישיות וכל נושא הקשור לטבע וצמחים.

שנה טובה, שנת פריחה,
אבי שמידע ומימי רון

טלפון מימי רון:   052-8746424
טלפון אבי שמידע:  054-8820172


תוכנית השתלמות מס.1 להר הנגב:

  1.  לימן באזור צומת הנגב (עיר הבהדי"ם); לימוד מיני עצים גרים וצמחים זרים השכיחים בצפון הנגב ; פריחה סתווית של מיני משפחת הסלקיים.
  2. תחנת מחקר ברכס חלוקים.
  3. נחל ניצנה עליון.
  4. תחנת בופונית הרמון ונחל שקדים במרומי הר-הנגב (סיור רגלי בן שלוש שעות)
  5. חבצלת הנגב מזרחית לירוחם.

מקום ושעת המפגש: 08:30 ביציאה מתחנת הרכבת להבים – רהט
סיום משוער: בשעה 18:00
המסלול   – נסיעה בכביש 40 מלהבים לאזור צומת הנגב, צומת חלוקים, הר-הנגב וחזרה בעוקף באר-שבע לתחנת להבים.
ביטול הרשמה: פחות מ – 48 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 50%
פחות מ- 24 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 100%
לביטול ההרשמה חשיבות מרובה לכניסת חברים הנמצאים ברשימת ההמתנה.
גם מי שמעוניין להצטרף ברכבו הפרטי (לחלק מההשתלמות או לכולה) משלם מחיר מלא.
במידה ואין מקום באוטובוס ומאורגן רכב שייקח עמו נוסעים נוספים – בעל הרכב ישלם מחצית הסכום וכל הנוסעים הנוספים – מחיר מלא.


התכנית השנתית לתשע"ח  


קראו על צמחי ארצנו, מאמרים, תמונות וסיכומי השתלמויות במגזין/אתר כלנית – https://www.kalanit.org.il/  הירשמו לקבלת עדכונים (ההרשמה לעדכונים נעשית באתר מצד שמאל מתחת לסרגל העליון השחור תחת הכותרת – הרשמה לכלנית)

שנה טובה ולהתראות,
אבי שמידע ומימי רון

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית