עידכון לקראת השתלמות כלנית בכרמל (תאריך עידכון – 8.1.2017)

לחברי חוג בוטניקה כלנית שלומות,

החורף הגשום והקר של חודש דצמבר ותחילת ינואר הביא אותנו לקבל החלטה לצאת להשתלמות קרובה בכרמל (ראו בחוזר הקודם). אנו קוראים לכל מי שמתלבט או מעוניין לצאת עמנו לסיור  – להירשם במהרה עד מחר בבוקר (יום שני 9.1.2017) כי גם אנחנו צרכים לקבל החלטה , האם לקיים רק יום השתלמות אחד או יומיים: עד כה נרשמו ליום ד'   (11.1.2017) 26 איש וליום ה' ( 12.1.2017) נרשמו 39 חברים. בהתאם למידת ההרשמה שתתווסף היום ומחר בבוקר- נקבל את ההחלטה האם לקיים את שני ימי ההשתלמות או לבטל את יום ד' מפאת מיעוט משתתפים.
….ובכל זאת, על אף שאנו "מוטים" – אנו קוראים לחובבי הצמחים להירשם וממליצים מאוד לצאת עימנו לסיור זה בכרמל. חווה להב עזרה לנו מאוד בבחירת התחנות וגם דאגנו שמחד האתרים המבוקרים לא יהיו "מוכרים ורגילים" אך מאידך הם יהיו עשירים ומעניינים מבחינת הצמחייה. נכון שהשנה הפריחה מאוד מאחרת בהשוואה לשנים קודמות אך מאידך מעניין מאוד לראות בטבע מה גרם מקצב הגשמים של שנת תשע"ז: נוכל לחזות בפריחה של איריס הסרגל, רומולאה צידונית, זלזלת הקנוקנות, זהבית דמשקאית , נץ-חלב הררי וכמובן רקפות, נרקיסים, וכן סביון וחרדל שרק פותחים את העונה. את שיחותנו נקדיש לתיאור ייחודו הבוטני של הכרמל ומה מאפיין את ה"אי הביוגיאוגרפי הזה".
תחזית מזג-האויר ממש מצויינת ליום ד' – ה' הקרובים; נכון שיהיה קר יחסית אך זכרו כי ההשתלמות מתוכננת לכרמל הנמוך ולא בגולן או בירושלים…אז אנא, מי שרוצה לצאת קצת מהדשדוש ה"פוליטי או החברתי" – זה הזמן לטעום ריחות רעננים של נביטה ולבלוב וללמוד להגדיר גם "צמחי בטן" זעירים כגון טרשנית שרועה, אביבית זעירה, ילקוט הרועים, אליסון מצוי, ניסנית דו-קרנית, נזמית לופתת ומיני זהביות.

מחכים להרשמתכם ולהתראות בהשתלמות הכרמל הקרובה.

אבי שמידע ומימי רון

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית