3 שנים לכלנית

"כלנית" – סיכום ביניים

באוקטובר 2014 עלה לרשת אתר כלנית – כתב העת המקוון לצמחי ישראל. הצבנו לעצמנו מטרה להפיץ ידע בוטני מעודכן וברמת אמינות גבוהה, עבור קהל מגוון של  אנשי מקצוע וחובבי צמחים. מאז עליית כלנית לרשת התפרסמו בכלנית 148 מאמרים מקוריים בעברית בנושאים ובתחומים בוטניים מגוונים הקשורים לצמחי הארץ. בתוך כך 13 סיכומים של השתלמויות כלנית ו-3 סקירות של ספרים. בנוסף לאלה הופיעו 55 כתבות קצרות במדור "חדשות בוטניות" העוסקות בגילויים ובחידושים. אלה מוצגות בעת הופעתן בטור הימני של עמודי האתר ונצברות במאגר המקושר מהתפריט הראשי השחור. מדי חודש מתפרסמות 5-4 כתבות מידע על צמחי הארץ בעונת שיא הפריחה שלהם במדור "פורחים עכשיו", המוצגות בטור השמאלי של עמוד הבית. עד כה נכתבו טקסטים על  158 מינים, מלווים בתמונות. הכתבות נכתבות על ידי חברי המערכת והתמונות נתרמות על ידי צלמים מתוך קהילת אנשי המקצוע וחובבי הצמחים. אנו משתדלים לכלול בכל כתבה על צמח מידע חדש שעדיין לא פורסם בארץ, ככל שהוא קיים וזמין. בנוסף לאלה כותב שיר ורד מדי חודש עברי כתבה על צמח נבחר במדור "צמח החודש העברי" המתחלפת אחת לחודש בטור הימני של עמודי כלנית. מאז הופעת כלנית התפרסמו במדור זה 36 כתבות. הגישה למאגרי הכתבות על הצמחים הפורחים עכשיו וצמחי החודש העברי היא מהתפריט הראשי השחור.
קוראי כלנית שיגרו במהלך 3 שנות הופעת כתב העת  775 תגובות למאמרים ולכתבות שהעשירו את השיח הבוטני ותרמו עוד לידע על צמחי הארץ.
מערכת כלנית נטלה על עצמה את המשימה להציג ברשת את כל המאמרים שהופיעו בכתב העת "רתם" בשנים 1989-1981. כל המאמרים נסרקו וזמינים עתה לצפייה ולהורדה, מקושרים בכלנית מהתפריט השחור. בנוסף אנו מציגים מדי חודש בטור הימני קישור למאמר נבחר.
בנינו באתר כלנית מאגר של משאבים המאפשר גישה למקורות חיצוניים חשובים הנוגעים בצמחיית הארץ ("משאבים" בתפריט הראשי). יצרנו מאגרים של מקורות ביבליוגרפיים בעברית ובאנגלית העוסקים בצמחי ישראל ואנו מעדכנים אותם מדי שנה.  רשימת מקורות זו נבנית מתוך רשימות הספרות של המאמרים והכתבות המתפרסמות בכלנית והיא נועדה לסייע לקוראים באיתור מקורות, וכן גם לכוון לציטוט נכון של המקורות הללו.
לאחרונה פירסמנו גם רשימה מעודכנת של שמות צמחי ישראל בעברית עם שמות נרדפים, מול השמות המדעיים (הגישה – מהתפריט הראשי). רשימה זו תתעדכן אחת ל-6 חודשים.

פנייה לקוראי כלנית

המערכת המורחבת של כלנית מתכנסת בימים אלה וחשוב לנו לשתף את קוראי כלנית בחשיבה ובפעולה על דרכי הרחבה, שיפור והעשרה של כתב העת ולקבל משוב גם על ליקויים וחסרים. נשמח לקבל רעיונות, הצעות ומשוב בתגובות לדף זה או בפנייה לכתובת kalanitweb@gmail.com.

בברכה ובתודה
מערכת כלנית

===========================
כל הזכויות שמורות ל"כלנית" ©

 

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית