חוזר מעודכן להשתלמות כלנית בנגב הצפוני 26-27.10.2016

לחברי חוג כלנית שלום וגמר חתימה טובה,

בעקבות סיורי הכנה אשר ערכנו בימים האחרונים לקראת ההשתלמות, אנו "שמחים" לעדכן את תחנות ההשתלמות ולהתרכז באתרים בהם יש פריחה מעניינת ומיוחדת. שימו לב כי מקום היציאה והסיום וכן הזמנים אינם משתנים. המסלול יהיה – נסיעה בכביש 40 מלהבים לאזור משאבי שדה, צומת טללים, צומת חלוקים, אגם ירוחם אזור ממשית וחזרה בעוקף באר-שבע לתחנת להבים.

התוכנית המעודכנת:

  1. לימן עם חורשת קק"ל שתולה באזור משאבי שדה (ינבוט, שיטה, אקליפטוס). נעלה את השאלה: אלה עצים עדיף לשתול ? מקומיים, זרים ונושא סכנת הפלשנות.
  2. חרוב בודד נקבה על כביש 40 ברכס בוקר. האם הוא בר ואיך עושה פירות ?
  3. חלמוניות ירוחם: תחנה עיקרית, נלך כארבעה ק"מ בדרגת קושי בינונית. נתחיל מסכר ירוחם תוך עליה בשביל לאתר מטילי הנחושת ונרד ונבקר בשני אתרי החלמוניות ונסיים בדרך העפר הנכנסת לחלמוניות מכביש ירוחם – שדה בוקר(כביש 204)
  4. חבצלת הנגב בצומת רתם: באתר מאות גושים של חבצלת פורחים (יותר מאתר ממשית ולכן העדפנו את צ.רתם) בבית-גידול טבעי של חולות רתם-ימין. "הבעיה": שומרי הכור לא כל כך אוהבים אותנו..הפיתרון: נעצור את האוטובוס קצת ממערב לצומת בתחנת "אגד" כשרה ונצא משם הצעידה תמימה תוך איגוף משמאל בתקווה שלא נעורר את תשומת הלב של מצלמת ההאבטחה. בשעת הערביים ננסה למצוא רפרפים המבקרים בפרחים, עד היום עוד לא ראה אותם איש בחבצלת הנגב !

מקום ושעת המפגש: 08:30 ביציאה מתחנת הרכבת להבים – רהט
סיום משוער: בשעה 18:00

ומה נשמע בטבע ? זה עתה סיימנו שנת חצבים יוצאת דופן והשבוע אנו בשיא פריחת החרוב. רוב עצי הזכר של החרוב עברו את שיא פריחתם ועצי הנקבה עומדים עתה בשיא הפריחה. כרכום השבכה(=דמשקאי) פורח עתה בהר-הנגב אך ראינו אותו בשנה שעברה. סתונית התשבץ במלוא עוזה בצפון הגולן וכולנו מחכים לגשמי ברכה סתויים במישור החוף, ליורה שינביט את צמחי החורף ויתן אות לפריחה מבשרי הגשם של נובמבר ודצמבר- אחילוף, כדן, סתווניות וכרכומים. במשך ההשתלמות, נשמח אם החברים ישתפו את כולם בשלל "מציאותיהם" בסתיו הנוכחי.

חשוב לדעת
השנה מתוכננות אחת עשרה השתלמויות. אם מספר הנרשמים יעלה על 75 – נפצל תמיד את ההשתלמויות ליומיים, ואנו מבטיחים לחזור על ההשתלמות באותה "רוח קרב" ביום חמישי כמו ביום רביעי, כפי שעשינו בשנה שעברה. אם יהיו פחות מ 75 נרשמים, ההשתלמות תתקיים רק ביום אחד, היום בו יש יותר נרשמים. לכן, חשוב שתירשמו כמה שיותר מוקדם, ותכתבו את היום המועדף.
והעיקר, אל תפסיקו לטייל בטבע ולהסתכל על צמחים – מתי פורחים? מי מבקר בפרחים? מה אחוז הפרחים החונט? ועל כל המוזרויות הללו – כתבו לנו.

להלן דרכי ההרשמה: אנחנו עדיין בהרצה. בינתיים ההרשמה נעשית ישירות אצל מימי רון דרך האי מייל –mimiron47@gmail.com במקרים חריגים השאירו הודעת S.M.S בטלפון שמספרו – 052-8746424. ובנוסף – יש לשלוח את הטופס המצורף למכללת הכנרת, עם פרטי התשלום. יש לסרוק את הטופס, למלאו ולהחזירו  בפקס   077-5653750או באי מייל   –  teuda@kinneret.ac.il מי שלא מעוניין לשלוח בדוא"ל או פקס את פרטי חשבונו – שישלח את הטופס ללא פרטי החשבון, אך עם כל יתר הפרטים, ויתקשרו אליו ממכללת הכנרת לקבל את פרטי התשלום

אנא! בהודעתכם השאירו את כל הפרטים הבאים: שם; שם משפחה; מספר טלפון, אי מייל, יום מועדף והאם יכול/ה גם ביום האחר. וציינו – הרשמה להשתלמות כלנית
ביטול הרשמה: פחות מ – 48 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 50%
פחות מ- 24 שעות לפני ההשתלמות – תשלום 100%
לביטול ההרשמה חשיבות מרובה לכניסת חברים הנמצאים ברשימת ההמתנה.
גם מי שמעוניין להצטרף ברכבו הפרטי (לחלק מההשתלמות או לכולה) משלם מחיר מלא.
במידה ואין מקום באוטובוס ומאורגן רכב שייקח עמו נוסעים נוספים – בעל הרכב ישלם 60 ₪ וכל הנוסעים הנוספים – מחיר מלא.   

שימו לב: ההרשמה אינה בדואר חוזר! אנו לא פותחים את הדוא"ל הזה ולא רואים את הודעותיכם בו. התכנית השנתית והחוזר מתפרסמים במגזין/אתר כלנית 

קראו על צמחי ארצנו, מאמרים, תמונות וסיכומי השתלמויות במגזין/אתר כלנית – https://www.kalanit.org.il/ הירשמו לקבלת עדכונים (ההרשמה נעשית באתר מצד שמאל מתחת לסרגל העליון השחור תחת הכותרת – הרשמה לכלנית)

שנה טובה ולהתראות,
אבי שמידע ומימי רון

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית