חוזר השתלמות מיוחדת לנגב הרחוק 3-4.2.2016

שלום לכולם,
" עזבו את הכל וצאו לנגב הרחוק לחזות בפריחת המדבר בעקבות גשמי אוקטובר 2015"

אנו שמחים לבשר לכם על הוספת השתלמות כלנית יוצאת דופן , בת יומיים לנגב הרחוק שתחול בתאריכים 3-4.2.2015 ימי ד', ה' בשבוע. הסיור יצא לדרך מבאר-שבע ויודרך על ידי  אבי שמידע ומימי רון. בערב הראשון נלון בחניון יוטבתה ושם גם נערוך את ההרצאות וסיכומי חוויות היום הראשון.  ביום השני יצטרף להדרכה בני שלמון שיוסיף מימד "חייתי" לצמחיה יוצאת הדופן.
אם מספר הנרשמים יעלה על 50 נצא לדרך בשני אוטובוסים. יש להביא שקי שינה ואוכל לשני הימים. כל הארוחות פרט לזו של הערב הראשון יערכו בטבע ולא נעצור ב"תחנות נוחות" פרט לשרותים ותדלוק. הפעם אין צורך לכתוב את היום המועדף.

להלן דרכי ההרשמה והתשלום:
ההרשמה נעשית באופן מקוון דרך מילוי טופס אינטרנטי. להרשמה לחצו כאן ותועברו אוטומטית לטופס המקוון.

ההשתלמות תצא מתחנת הרכבת להבים-רהט ביום ד' 3.2.16 בשעה 08:30. מבאר-שבע ניסע לערבה דרך דימונה לאורך כביש 90 עד אזור חצבה ושם נתחיל בלימוד הצומח והצמחייה.

בערב היום הראשון נתמקם בחניון יעלים ביוטבתה באוהל מחומם קבוצתי הכולל  מזרנים ובחוץ יש שירותים ומקלחות. למי שמרגיש צפוף מדי ורוצה תנאים טובים יותר, ניתן לשכור בקתה המשמשת לשינה לארבעה חברים ויש בה מיטות, מצעים וחימום. יש כ-5-8 בקתות  X4 מיטות, כלומר יש מקום לכ- 20 – 32 אנשים בבקתות. רשמו בהרשמה אם ברצונכם לישון בבקתה וכל הקודם זוכה.
מחיר לינה באוהל – 65 ש' לאדם, ומחיר לאדם בבקתה – 130 ש'. התשלום עבור הלינה יבוצע במרוכז, בכסף מזומן או צ'ק. אנו נאסוף את הכסף בערב מכולם ונשלם במקום לאנשי החניון ולא יהיה כלול במחיר ההשתלמות שיגבה ע"י מדרשת הגולן.

ביום השני נטייל בתחנות בערבה הדרומית ולאורך כביש 12 בקרבת הגבול המצרי ועד בקעת עובדה. נסיים את "העשבוב" בסביבות השעה  16:00 ומצפה לנו נסיעה מהירה ובטוחה ישירות לתחנת הרכבת בלהבים-רהט אליה אנו צפויים להגיע לפני 20.30.

תחנות ההשתלמות (התחנות הקצרות והפחות חשובות – באותיות לא מודגשות):

יום ד' 3.2.2016

  1. נחל בתרון (מצפ.מע. לחצבה)- מחומש לולייני ומלחית הערבה
  2. שמורת שיזף – מכתש החול.
  3. גשר נחל ציחור על כביש 40 – פריחה מדהימה של טוריים מדבריים ו…עוד.
  4. ערוץ מצפון לנחל חיון על כביש 40 – "האתר העשיר ביותר במיני צמחים פורחים לחורף 2016 "; שיטת נגב בליווי תזמורת של מצליבים צהובים וסגולים, קטניות נדירות (קדד סיבר), זיפניים, ציפורניים, מורכבים ו"אפילו" בני המשפחות השולטות במדבר- סלקיים וזוגניים.

יום ה' 4.2.2016

  1. נחל נמרה – חולות יבשתיים עם מינים "נורא נדירים": חבלבל משובל, מנתור ערבי וציצן קטן. טקסון חדש של "פגוניה דביקה סלפי" בעלת 5 אבקנים ופרח קטן – האם היא מין עצמאי ?
  2. אליפז דרום מזרחית להר-תמנע : חולות קדומים, ערוצי פרזות ומדרונות גרניט טרשיים. תחנה ארוכה במיוחד.
  3. מרגלות הר נשף והא עוזיהו; מסלול רגלי על תשתית סלעים וולקנים עתיקים ברום 800 מטר.
  4. כתם שלחלח האלה ליד הר שגוב על כביש 12.
  5. תחנת הזיזיים מצפון לחולות כסוי במזרח בקעת עובדה: חול מטפס על מדרון גירני.; כתם טוריים מדבריים בשולי הכביש.
  6. עמק נחל חיון בפתח בקעת עובדה: ממערב לגשר נחל חיון על בקעת עובדה מרבדי פריחה של מקור-חסידה מדברי , בבונג זהוב, שלח הערבות, דורית רפה, חלמית קטנת-פרחים ומלעניאל מצוי.

מפת תחנות ההשתלמות

והעיקר, אל תפסיקו לטייל בטבע ולהסתכל על צמחים – מתי פורחים? מי מבקר בפרחים? מה אחוז הפרחים החונט? ועל כל המוזרויות הללו – כתבו לנו.

מקום ושעת מפגש: 08:30 בכניסה לתחנת רכבת מרכז בבאר שבע
חזרה משוערת: בשעה 8.30 בתחנת רכבת באר-שבע

הודעה על סדרי הרשמה והתשלום יופיעו באתר כלנית וישלחו לחברי החוג תוך ימים ספורים.

קראו על צמחי ארצנו, מאמרים, תמונות וסיכומי השתלמויות במגזין/אתר כלנית – https://www.kalanit.org.il/    הירשמו לקבלת עדכונים (ההרשמה נעשית באתר מצד שמאל מתחת לסרגל העליון השחור תחת הכותרת – הרשמה לכלנית)

להתראות,
אבי שמידע ומימי רון

Print Friendly, PDF & Email

הרשמה לכלנית