השתלמות כלנית בחרמון – 16-17.5.2018, עידכון ותוכנית

לחברי חוג כלנית שלום,

לאחר שערכנו סיור הכנה אנו ממהרים לעדכן אתכם לגבי תחנות השתלמות חרמון הקרובה.  היציאה היא בשעה 7.30 ולא כפי שנכתב בטעות בשעה שבע (כדי שרכבות הדרום יספיקו להגיע).
לצערנו כל הגבול בצפון-מזרח החרמון, עם סוריה ,סגור לטיולי מבקרים כולל רכס דובדבן, מצפה-שלגים,  עמק בולען, דולינת הסלעם וגבעות הקרב. אי לכך כנראה לא יתאפשר לנו לערוך תחנה באזור עמק בולען. ננסה השבוע לקבל  אישור לטייל מרכבל-עליון לדולינת הכריך ואם כן, נעלה לרכבל עליון ברכבל בתשלום.
מאידך הצד המערבי של כתף שיריון, מכביש הקופות – רכבל-תחתון מערבה לנחל ערער והר נמנמן פתוח לשוטטות בתאום. אנו מתכוננים לעשות תחנה אחת מרכזית בה נטייל במשך 6-5 שעות  מאזור רכבל-תחתון לעמק מן דרך רכס נמנמן. הפריחה ביער ההררי כעת היא בעיצומה וננסה ללמוד את הביולוגיה והאקולוגיה של מאות מיני הצמחים הגדלים שם. נקדיש זמן לא מועט לשאלת "הקלימקס" של הצומח העצי בחרמון: האם הוא יער אירופאי סגור בעל עצים משירי עלים או אולי יער פתוח אותו אנו רואים כיום והעצים בו נמוכים יחסית.

את התחנה הראשונה נחליף משולי מג'דל-שמס אל הר קטע (נמרוד) שם הגשמים האחרונים הביאו לצמיחה ופריחה שופעים.

תחנות ההשתלמות:

  • הר קטע ושולי הישוב נמרוד
  • סיבוב הלבנה בראש נחל גובתא (במקביל:תאום עם צה"ל במחנה ערער)
  • מרכבל תחתון לעמק מן
  • עמק בולען (אם יאושר לנו לטייל לדולינות)

 

אנו מבקשים מהחברים להירשם עד יום שלישי 10.5.2018 כדי שיקל עלינו לארגן את התוכנית – לצאת ליומיים או לבחור רק יום אחד להשתלמות

מקום ושעת היציאה: 7.30 תחנת הרכבת בעכו
סיום משוער: בשעה 20:00
למגיעים ברכב פרטי ומעוניינים להגיע ישר לכוון החרמון – תאמו את נקודת המפגש עמנו.

להתראות,
אבי שמידע ומימי רון