אלבומי כלנית- תמונות הצמחים מהשתלמויות כלנית

חוזר מס.5 , 05/12/14 מאת צוות ההקמה: גלית משה, שיר ורד, מימי רון ואבי שמידע

שלום רב,

בהמשך לאלבומי התמונות שצולמו השתלמויות כלנית קודמות ונמצאים בתיקית dropbox  בקישור זה, אנו נמשיך השנה בעזרתכם לתעד את המינים שנמצאו בהשתלמויות. לשם כך אנחנו מבקשים ממשתתפי ההשתלמות שצילמו את הצמחים במהלך ההשתלמות האחרונה שנערכה ב 27/11/14 ברצועת הספר לשלוח לנו את התמונות בהתאם להוראות המצורפות. לאחר קבלת התמונות מכם יבנו אלבומי ההשתלמות וימצאו בקישור לעיל. את התמונות יש להעלות לתיקית Dropbox או תיקית Google Drive . מי שיש לו כבר תיקיות מאחד הסוגים הללו יכול לשלוח קישור לעריכה של התיקיה שבה ימצאו התמונות, מי שאין לו תיקיות מאף אחד מהסוגים אך התקין את אחד המוצרים יכול לפנות אלינו לקבלת קישור לתיקיה להעלאת התמונות. בשני המוצרים נדרש לבצע התקנה של התוכנה והתחברות לתיקיה.

לצורך שימוש בGoogle Drive נדרש גם שיהיה לכם חשבון GMAIL. כמו-כן, ניתן לארוז מספר תמונות לקובץ אחד באמצעות תוכנות ZIP או RAR ולשלוח את הקובץ בדוא"ל.

שמות קבצי התמונות יהיו בפורמט הבא:
שם-הסוג שם-המין תאריך שם-תחנה שם הצלם ספרור רץ.
לדוגמא: סתוונית טוביה 27-11-14 מישור אדומים משה ישראלי 1
ד
גשים לגבי שמות הקבצים: כאשר שם הסוג או המין מורכב משתי מילים יש לשים מקף בין שתי המילים הללו את התאריך יש לכתוב בפורמט dd-mm-yy כמו בדוגמא לעיל שמות התחנות בהשתלמות זו הן: גבעת עדה, מעגן מיכאל צפון, רמת הנדיב ספרור רץ נדרש רק כאשר שולחים יותר מתמונה אחת של אותו מין באותה תחנה
דגשים נוספים: הנכם מתבקשים לשלוח תמונות ברורות של המינים. נא לשלוח עד 4 תמונות של כל מין בכל תחנה, רצוי שכל תמונה תכיל אספקט אחר של הצמח, מראה כללי, מראה הצמח בנוף הכללי, פרח, תפרחת, פרי, נבט וכדומה. רצוי לשלוח תמונות בפורמט JPG , גודל קובץ של כל תמונה לא יעלה על 2GB.
נא לשלוח רק תמונות שאתם צילמתם במהלך ההשתלמות או 1 עד 2 ימים לפני או אחרי ההשתלמות ורק אם צולמו בתחנות ההשתלמות .

פרוט התחנות:
מישור אדומים
מעלה רחבעם
עין מבוע
פארק ענבלים
את הקישור לתיקיות ו/או בקשה לקבלת קישור לתיקיות או קובץ zip של תמונות נא לשלוח לכתובת המייל 
floweringreport@gmail.com .שאלות הבהרה ניתן להפנות לכתובת הנ"ל.

בחירת התמונות תעשה לפי פרמטרים של זיהוי ברור ונכון של המין, איכות התמונה, מאפיינים שונים של המין המצולם, מתוך כוונה להעלות עד 3 תמונות מכל מין בכל אתר. 

זכויות יוצרים: זכויות היוצרים של כל תמונה שייכות לצלם שצילם אותה בלבד. שליחת התמונות מקנה זכויות שימוש בלבד לצוות ההקמה לצורך הצגה בתיקיות/אלבומי ההשתלמויות בלבד. לאחר השלמת בחירת התמונות ובניית התיקיות /אלבומים ימחקו התמונות שהועלו ע"י הצלמים ולא נבחרו. שם הצלם יוטבע ע"י הצלם או ע"י רכזי התמונות בתוך התמונות שיבחרו צוות ההקמה שומר לעצמו את זכות להעלות לאלבומים רק מקטע של התמונה שנשלחה (פעולת crop) ו/או לשנות את רזולוצית התמונה. למרות כל המאמצים של צוות ההקמה והרכזים לשמור על זכויות ההיוצרים של הצלמים, התמונות ימצאו בתיקיות על רשת האינטרנט ועשויות להגנב ע"י גורמים זדוניים. לצלמים לא תהיה כל זכות תביעה לצוות ההקמה ולרכזים במקרה של גניבה כזו. 

בברכה
שיר ורד
בשם צוות ההקמה